Wspomnienia dzieciństwa

Pierwsze wspomnienia z dzieciństwa – kim byłeś?


Wdepnęliśmy wspólnie w klocek lego. Krzyk rozniósł się na całe pomieszczenie. Każda komórka naszego ciała błagała o litość. Oczy w jednej sekundzie dostrzegły wszystko… Wiedzieliśmy, jak dokończymy naszą budowlę. Tak z przyjacielem budowaliśmy zamek dla lego armii.

 

Myślenie i kreowanie było na każdym kroku. Obserwowaliśmy świat, spacerując do lasu. Wykonanie z kija i sznurka do kwiatów łuku. Zrywanie wyschniętych patyków lub struganie kijów na strzały. Byliśmy ograniczeni tylko przez swoją wyobraźnię. Nie liczyła się dla nas jakość i wygląd. Znaczenie miał efekt. Wspomnienia dzieciństwa przynoszą miłe uczucia. 


Czy uda nam się zrealizować to, o czym marzymy?


Sceny kabaretowe przed rodzicami. Brzękanie w instrumenty. Nie przeszkadzały nam. Były bardziej tłem do zabawy. Mijały lata, a my zmieniliśmy podejście. Przestała się liczyć zabawa. Znaczenie opinii społeczności jest ważniejsze. Czy ktoś nas pochwali, polubi? Koniec z beztroską formą. Wspomnienia dzieciństwa pokazują jasno. Wtedy byliśmy prawdziwi i szczerzy ze światem. 


Dlaczego poświęcamy swoje życie?


Pamiętasz, co kochasz robić? Odchodzisz od komputera, bo kulisty piorun zaczął na nim grać. Najadłeś się najlepsze pizzy na świecie. Zapiłeś ją orzeźwiającym napojem. Twoje ciało poczuła przed chwilą rozluźniający masaż…

 


Na co masz ochotę?


Masz prawo robić wszystko. Składać samoloty, biegać, skakać, ćwiczyć, rozmawiać, śmiać się, doświadczać życia, uprawiać seks, liczyć gwiazdy, gadać do zwierząt, być superbohaterem. Jest taka dziedzina, która przychodzi Ci z łatwością. Za każdym razem sprawia Ci przyjemność.

 

Zaczęła już, kiedy miałeś lat kilka. Twój wzrok podziwiaj ten świat. Każdy szczegół miał znaczenia. Pomijasz to uczucie, że wszystko już znasz. Patrzysz na nowo oczami dziecka. Masz na to nasze pozwolenie. Ponieważ wtedy byłeś prawdziwym sobą. Doświadcz to teraz na nowo.


Co kochasz robić?


Świat jest nieograniczonym miejscem jak kosmos. Wszystko, co wybierzesz, możesz mieć. Jest tego tak dużo, że trudno się zdecydować. Dlatego, co Ci pierwsze przychodzi do głowy? Co kochasz robić? Czego chcesz doświadczać?


Czy mam prawo na przyjemności?


Tak samo, jak geniusze. Masz do tego pełne prawo. Wypisz swoją listę przyjemności. Poznaj siebie od tej strony. Dodaj do listy te rzeczy, które kochałeś, jak miałeś 6 lat. Wtedy jeszcze nie miałeś ego. Nie liczyła się opinia innych. Miałeś bunt, jak coś Cię bolało.

 

Werbalizowałeś to. Pokazywałeś, co lubisz, a czego nie lubisz. Teraz też masz prawo. Inni zawsze będą krytykować albo pochlebiać. Są tylko opinią jedną z miliona. W twoim życiu liczy się twoje zdanie. To jak ty się czujesz. To, kim ty jesteś. Zamknij oczy i poczuj jeszcze raz swoje dzieciństwo…

 

Wspomnienia dzieciństwa – kluczem sukcesu jest „kim byłeś?”
Tagged on:             
Jestem Na Facebooku