efektywna praca

W Jaki Sposób Efektywna Praca Jest Dla Każdego I Ty Również Się Jej Nauczysz?

Rzucenie się bez zastanowienia na zadania to najgorszy pomysł. Szybko uznasz, że jest tego za dużo. Nie ogarniesz wszystkiego w swojej głowie.

 

Albo odwrotnie… uznasz, że masz mało zadań i spokojnie możesz je zrealizować za 2 dni. Zatrzymaj się tutaj. Jeżeli na to pozwolisz, to twój umysł będzie odkładał zadanie jak najdłużej.

efektywna praca

Dzieje się to ponieważ unika on nadmiernego wysiłku. Chroni Cię przed efektem syzyfowej pracy. Wyznaczenie daty zakończenia projektu, to kropla w oceanie.

 

Jak dodasz do tego godzinę to jeszcze lepiej. Ja Ci podam metodę, która przyśpieszy realizacje twoich zadań. Będziesz jak rakieta. Technika zazywa się „Czasomierz”.

 

Cała technika polega na tym, że wyznaczasz sobie określony czas na wykonanie zadania. Weź teraz pierwsze z brzegu zadanie z listy rzeczy do zrobienia.

 

Popatrz na nie i intuicyjnie powiedz, ile zajmie Ci czasu… Co pierwsze przyszło Ci do głowy?


Świetnie. Teraz weź swój telefon lub minutnik. Włącz aplikacje i wpisz tyle czasu, ile potrzebujesz na zadanie. Iphone ma wbudowaną taką opcję, każdy android również powinien.

 

Teraz zabierając się za zadania, włącz odliczanie podanego czasu. Kiedy czas się skończy, telefon lub zegarek powinien zadzwonić.

 

To jest czas, żeby odejść od zadania. Jeżeli jestem w połowie zadania lub innej czynności, to po prostu kończę fragment zadania i odchodzę.

 

Nie ma sensu przerywać skupienia, jeżeli zadanie zaraz zostanie skończone.


Załóżmy, że przeceniłeś swoje możliwości i zostało Ci do z robienia 20% zadania… ale teraz jest czas na przerwę 15-minutową. W tym czasie zjedz coś, napij się, wykąp się, idź na spacer.

 

Zrób po prostu to, co jest dla Ciebie przyjemne. Najważniejsze, abyś odszedł od stanowiska, w którym pracowałeś na 15 minut.


Ta technika bardzo odświeża umysł i daję energię. Efektywna praca staje się wtedy częścią twojego życia. Daje Ci moje słowo, że dzięki niej, wypracujesz większe efekty. 

 

Stosuj zasadę 50 minut pracy, 15 minut odpoczynku, 50 minut pracy, 30 minut odpoczynku. To jest jeden blok twojej pracy. 2 serie po 50 minut i odpoczynek łącznie na 45 minut.

 

Dzięki temu będzie miał harmonie. Chętniej będziesz zabierał się za prace. Osiągniesz większe efekty niż dotychczas. 

 

Możesz zacząć od bloków pracy 20 minutowych. Jeżeli Ci się bardzo nie chce to ustaw jak najkrótszy czas pracy. Nawet 1 minutę.

 

Szybko się przekonasz że zmieni się twoje nastawienie.

 

Aby oszczędzić swój czas i skupienie… na swojej liście zadań do zrobienia dopisz ile potencjalnie czasu na dane zadanie. Zawsze zapisuj to w minutach.

 

W przyszłych artykułach wspomnę Ci o tym, jak stworzyć łańcuch zadań. Dzięki nim poczujesz się zrelaksowany, a twoje zadania będą wchodzić w twój plan dnia naturalnie.

 

efektywna praca


Teraz zaś podsumuj ile czasu, zajmą Ci wszystkie zadania z listy to-do. Dzięki temu możesz określić ile czasu w ciągu dnia, masz zainwestować w pracę, a ile możesz w przyjemności.


Ważne jest oddzielenie pracy od przyjemności. Tyle czasu ile Ci zostaje po pracy… masz możliwość zainwestowania w różne czynności. Od hobby po rozwój kolejnego projektu.

 

Pamiętaj, jednak że dawanie sobie więcej, niż 1 celu jest ryzykowne. Objaśniłem to dokładnie w „Snajper Celów”. Dodatkowo pokazuje w nim jak skutecznie wyznaczać swoje cele.

 

Jest to poradnik, który mówi co dokładnie krok po kroku, trzeba zrobić, aby zrealizować każdy cel. Rozbrajam w nim najczęściej zadawane pytania, mity i wątpliwości.


Ważne jest, aby twoje skupienie nie rozpraszało się za bardzo.

 

Dlatego, jeżeli chcesz zainwestować swój czas w kolejny projekt… To lepiej zainwestuj go w kolejny element, który wzmocni twój cel główny. Ponieważ pamiętaj, że cel jest jak stół.

 

Zawsze potrzebuje 4 nóg. Mentalność, czas, skupienie, kreatywność. Jeżeli jest coś, co Cię gnębi lub chcesz się czymś podzielić, napisz o tym w komentarzu.

 

Im więcej będziesz pisał do mnie, tym więcej dostaniesz odpowiedzi, które są skierowane pod twoje potrzeby.

 

Jeżeli artykuł Ci się podobał, to pamiętaj dać łapkę w górę i udostępnić.

 

 

Czy Efektywna Praca Może Mieć Ograniczenia Czasowe?


Powiem tyle, że dawanie sobie ograniczonego czasu na zadania zwiększa produktywność nawet o 200%. Wszystko dlatego że chcesz się zmieścić w limicie czasu.

 

Zawsze odkładamy coś na koniec, ponieważ „mam jeszcze tak dużo czasu”. Potem okazuje się, że dzień przed egzaminem potrafimy się nauczyć wszystkiego.

 

Dzień przed zdaniem projektu potrafimy go zakończyć. Wtedy nasze skupienie jest jak ze stali.

 

Jeżeli bardzo Ci na czymś zależy to, to osiągniesz. Ponieważ będziesz płonął, będzie Cię to poruszało, do działania.

 

Czy twój cel jest tym prawdziwym, który chcesz osiągnąć? Dlaczego? Czy naprawdę jesteś w stanie zrezygnować z przyjemności na jakiś czas, aby go osiągnąć?

 

Jeżeli nie… to prawdopodobnie źle wyznaczyłeś swój cel. Zastanów się nad nim głębiej.
 

 

 

Efektywna praca w postaci "wyzwanie przyjęte".


Często słyszę, jak ludzie mówią między sobą… „Nie dam rady… Nie nadaje się… Nie potrafię… Nigdy tego nie robiłem… Nie znam się… Nie mam czasu…

 

Mam inne rzeczy na głowie…”. Znalazłbym tego jeszcze masę, ale nie o to chodzi.

 

efektywna praca

 

Puenta jest taka, że ludzie nie ufają sobie. Nie wierzą w to, że osiągną sukces. Nie wiem skąd to się wzięło. 

 

Jeszcze 100 lat temu jakby żołnierz nie wierzył, że przeżyje, to by umarł. Nawet nie chodzi o to, że on miał pewność 100%, on w to wierzył. Miał po co w to wierzyć i myśleć pozytywnie.

 

Jakby myślał negatywnie, to nie miałby po co żyć. Nie zobaczyłby rodziny, nie mógłby skosztować swojej ulubionej potrawy.

 

Zawsze było coś, co pragnął mocniej, ale nie miał jeszcze tego teraz. Kiedy o tym myślał, czuł się niesamowicie.

 

Wiedział, że obecna sytuacja kiedyś się skończy. Wtedy będzie mógł stworzyć tą, o której marzy. Inaczej po prostu by zginął.

 

 

Jak pracować o 300% szybciej, jak się do tego przygotować psychiczne i fizycznie? Poznaj kompletną strategie „Efekt Rakieta”

Perpektywa Patrzenia Na Sytuacje.


Pewien człowiek, w czasie 2 wojny światowej został zamknięty w Auschwitz… Jedynym myśleniem, jakie go ocaliło, było skupienie się na pozytywnym aspekcie sytuacji.

 

Zastanawiał się nad tym, że nic się nie dzieje przypadkowo. Obecna sytuacja jest dla niego lekcją. Zaczął zastanawiać się nad nią. Wierzył że w swojej głowy jest wolny.

 

Może myśleć i uważać co tylko chce… Dzięki temu czuł się wolny w więzieniu fizycznym. 

 

Kiedy uznajemy, że coś jest dla nas lekcją, z której musimy wyciągnąć wnioski… cała sytuacja nabiera innego kształtu. 

 

 

Efektywna Praca Potrzebuje Kontoli Emocji.


Kontrola nad emocjami to podstawa w motywacji. Ponieważ ktoś, kto powie do ciebie coś nieprzyjemnego, łatwo wyprowadzi Cię ze stanu „flow”.

 

Czyli przestaniesz mieć chęci na pracę… za to będziesz chciał się denerwować. Nasze emocje są naszym wyborem. To ty decydujesz, jak reagujesz na daną sytuację.

 


Wracając do meritum sprawy. Dając sobie wyzwanie i mówiąc " wyzwanie przyjęte "… Stajesz się pewniejszy siebie.

 

Ponieważ kiedy realizujesz postanowienie, które sam sobie postawiłeś, masz doświadczenie, które pokazuje, że…

 

Potrafisz. Jeżeli chcesz więcej zarabiać, wyzwij siebie, że znajdziesz lepszą pracę. Wkurza Cię swój balast? Wyzwij się, że schudniesz 10 kg w 90 dni.

 

Jeżeli masz małą wiedzę na dany temat… wyzwij siebie, że poznasz wszystkie dostępne książki po polsku w rok. Pamiętaj, abyś dawać sobie misje, które są w zasięgu twojej dłoni.

 

Ponieważ nic bardziej nie frustruje niż uczucie ciągłego gonienia. W końcu nie doganiasz i czujesz się gorzej.

 

efektywna praca

 

Wyznasz sobie misję, którą łatwo dosięgniesz, ale nastaw się, że osiągniesz 2x tyle. 

 

Czyli jeżeli chcesz zarobić 400 zł, to zaplanuj system, który da Ci 800zł. Jeżeli chcesz schudnąć 4 kg, to zaprojektuj plan, który pozwoli Ci schudnąć 10kg.

 

Jeżeli chcesz nauczyć się biegać, 5km to zaplanuj plan na 10km. Powiedź do siebie "wyzwanie przyjęte… osiągne X w czasie Y ".

 


W prostych słowach oczekuj połowy tego, co możesz osiągnąć. Dzięki temu zrobisz więcej, niż potrafisz, ale nie przekroczy to twoich ambicji.

 

Z każdym osiągnięciem zwiększaj ten limit. Powieś sobie swoje sukcesy na ścianie, tablicy, pulpicie. To będzie Ci dawało dume oraz gotowość po więcej.

 

"Tyle już osiągnąłem… To przecież będę kontynuował realizacje swoich celów…"

Do jakiego celu Ty dzisiaj powiesz "wyzwanie przyjęte"?

 

 

Jak Efektywna Praca Ma Zastosowanie W Nauce?

 

Zdradzę Ci teraz strategie, pozwoli Ci ona uwolnić się od tego uczucia. Strategia jest prosta i do jej pomocy potrzebujesz tylko kartki papieru.

 

a sam początek wypisz wszystko, co masz do zrobienia. Wszystko, co siedzi Ci w głowie. Nawet liczy się, że masz pościelić łóżko.

 

Najważniejsze, abyś pozwolił sobie pisać nawet najmniejsze rzeczy. Aby poczuć motywacje do nauki, najpierw musisz wyrzucić wszystko, co siedzi w twojej głowie.

 

efektywna praca

 

Bardzo dobrze jak będzie to lista 100 – 200 rzeczy do zrobienia. Z tego, co kiedyś czytałem statystycznie, właśnie tyle przeciętna osoba ma do zrobienia.

 

Ty bądź spokojny, bo zrobisz to szybciej, niż myślisz. Masz teraz na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Wypisz wszystko, Co siedzi w twojej głowie.

 

Nie musi być to tylko na ten dzień. Pozwól sobie zapisać listę na cały rok.

 


Teraz masz już listę rzeczy do zrobienia. Czas ją uporządkować. Znajdź jedną, najtrudniejszą rzecz i zapisz ją na nowej kartce.

 

To będzie twoja przysłowiowa „Żaba”. Dzięki niej od samego początku rozpędzisz się w działaniu i poczujesz motywacje do nauki.

 

Kiedy na samym początku listy rzeczy do zrobienia zjesz przysłowiową „żabę” to będziesz jak rakieta.

 

Po prostu działa to, jak uwolnienie Ciebie z łańcuchów. „Uff zrobiłem najtrudniejsze zadanie… A więc co to za problem zrobić reszte z listy?! Pikuś!”. Tak to zadziała, sprawdź.

 


Teraz poszukaj kolejnych trudnych zadań. Twoja hierarchia listy „to-do” musi iść od najtrudniejszej do najłatwiejszej.

 

W przyszłym artykule opiszę Ci, jak prawidłowo stawiać sobie wyzwania. Podczas ich wyznacznia potrzebujesz równowagi.

 

Nie tylko coś, co da Ci impuls do działania, ale i to, co Cię nie zniechęci. Cały program który prowadzi Cie krok po kroku znajdziesz w „Siła Dyscypliny”.


Ale… Kontujmy nasz proces, bo chce Ci pokazać, że lista to-do to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Żeby mieć cały czas determinacje do realizacji swojego celu, musisz wiedzieć, co chcesz dokładnie osiągnąć. Dokładnie opisywałem to, w „snajper celów”, a nie mamy teraz na to 30 stron…

 

Więc zakładam, że wiesz jak najprościej wyznaczyć swój cel. Musisz mieć jeden wielki cel na 3-4 miesiące.

 

Minimum na miesiąc. Musi on kierować twoim życiem rano i wieczorem. Jeżeli planujesz zadania, to one muszą być spójne z tym jaki masz cel.

 

Jeżeli coś Ci zaśmieca drogę do celu… zlikwiduj to. Jeżeli nie możesz, to po prostu szybko wykonaj zadanie.

 

Cel musi być konkretny i musisz wiedzieć, dlaczego chcesz go osiągnąć.

 

 

Jak pracować o 300% szybciej, jak się do tego przygotować psychiczne i fizycznie? Poznaj kompletną strategie „Efekt Rakieta”

Przykład Jak Efektywna Praca Wygląda W Biznesie.

 

Przykładowo „Chce posiadać 550 tys. złotych na koncie bankowym, na lokacie.

 

Ponieważ wtedy będę dostawał miesięcznie 2200 zł na rękę. W ten sposób zyskam więcej czasu i zrezygnuje z pracy na etacie”.

 

Podobnie zaprojektuj swój cel sportowy, odchudzania, nauki itp. Itd. Najważniejsze w tym wszystkim, żebyś patrzył dalej niż na swój cel.

 

Twój cel jest środkiem, który pozwoli Ci osiągnąć twoją idee.

 

W celu, który podałem wyżej idea to „Chce móc sam zarządzać swoimi 24 godzinami dziennie i być wolny”.

 

Dlatego zawsze, gdy pomyśle o etapach związanymi z moim celem i nie będę chciał go wykonać… Zapytam siebie „dlaczego to robie?”. Wtedy moim oczom pokaże się moja idea.. 

 

To w co wierze i czego potrzebuje moje "Ja" oraz moje życie. Cel jest tylko środkiem do czegoś większego.

 

Weź teraz kartkę papieru i na samym środku zapisz swój cel. Teraz musisz wiedzieć jakie dokładne kroki musisz wykonać, aby ten cel osiągnąć.

 

Bardzo dobre techniki opisywałem już w „Siła Dyscypliny”. Teraz podam Ci jedną z nich. Zadaj sobie pytanie „Jak Osiągnąć cel X i co muszę zrobić?”.

 

efektywna praca

Wypisz sobie wszystko to, co przychodzi Ci do głowy. Każda myśl jest dobra. Teraz uporządkuj te pomysły w kategorie. Dajmy za przykład cel „zarobić 550 tys.”.

 

Takie kroki bym wypisał do jego realizacji:


1.) Własna 1-osobowa prosperująca firma.
2.) Źródło dostarczania dziennie 20 zainteresowanych usługą.
3.) Sprzedaż 5 produktów tygodniowo.
4.) Wytrwała praca każdego dnia nad celem.

 

Na początek tyle przykładów Ci podam. Im więcej ich wypiszesz tym lepiej. Teraz wiesz ogólnie jakie kroki musisz wykonać, aby być bliżej osiągnięcia celu.

 

Teraz musisz testować wszystkie pomysły i strategie, jakie przyjdą Ci do głowy.

 

 

Efektywna Praca To Szczegółowy Plan.

Czas na twoją listę zadań do wykonania. Wypisz na niej wszystkie zadania, jakie musisz wykonać, w każdym z elementów. Przykładowo do:

 


1.) Dowiedzieć się jak wygląda proces zakładania firmy, założyć firmę w urzędzie miasta.


2.) Rozdawać ulotki, wykupić reklamy na portalach X,Y,Z, znaleźć partnerów, przeczytać książkę o marketingu, założyć stronę internetową, napisać swój raport, pokazać osobą zdjęcia, zapytać się znajomych czy mi pomogą.


3.) Przygotować system do sprzedaży, wprowadzić ładną grafikę.
 

Im dokładniej rozpiszesz sobie każdy punkt, tym lepiej. Każdy pomysł jest dobry, pamiętaj.

 

Dopóki go nie przetestujesz i nie poznasz w praktyce, to nie masz prawa go oceniać. To tak jak z człowiekiem. Nie możesz wydać na niego osąd, nie poznając go.

 

Jeżeli dany pomysł przynosi Ci, chociaż 1% efektu, to wykonuj go, dopóki nie znajdziesz czegoś lepszego. 

 

W ten sposób masz swój plan, który pozwoli Ci dojść do twojej Idei życia. Podoba Ci się ten wpis to polub go i udostępni, również napisz komentarz, jakie masz odczucia po nim.

 

Jak masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to pisz w komentarzu. Pomogę Ci, bo od tego tutaj jestem.

 

Dlaczego Efektywna Praca W Pigułce Zmieni Twoje Życie?
Tagged on:                                 
  • Mistrz Przemysław Pawlicki

    Testuje dodawanie komentarzy. 🙂

Jestem Na Facebooku